اموزش tms320f2812-قسمت اول

TI_C2000

 

محیط برنامه نویسی اختصاصی پردازنده های سیگنال دیجیتال شرکت #tiبه نام code composer studio میباشد که در لحظه نگارش این مطلب اخرین نسخه ان 6.1.3 می باشد که از سایت ti به صورت رایگان قابل دریافت میباشد در ابتدا این نکته را متذکرشم که شرکت ti دارای یکسری پردازنده دیگر میباشد که جز دسته میکرو کنترلرها محسوب میشود که علاوه بر ccs میتوان با ide های دیگر مانند iar و keil نیز کدهای مربوطه را توسعه داد مانند میکرکنترلرهای msp که جز مباحث اموزشی ما نمیباشند.
نکته دیگر در مورد ccs که در ابتدا باید به ان اشاره کنم لایسنس این نرم افزار میباشد که در صورت استفاده از پروگرامرهای سری xsd100 ویا xds200 و یا امولاتورهای onboard رایگان میباشد و در صورت استفاده از سریهای xds510 و xds560 باید لایسنس نرم افزار را تهیه نمود.

نرم افزار ccs بر اساسide eclipse میباشد و تمام محصولات ti را پوشش میدهد.

اموزش و یادگیری کار با ccs اولین قدم برای توانایی کار با dsp ها به صورت عملی میباشد بنابراین اموزش کامپایلر و نحوه ساخت پروژه و انجام تنظیمات و اضافه کردن کتابخانه های مورد نیاز اصلی ترین قدم برای وارد شدن به حوزه dsp از تئوری به کار عملی میباشد بنابراین توصیه اکید میشود که اموزشهای مربوطه را بدقت دنبال و همچنین وقت کافی برای مطالعه داکیومنتهای مربوطه که معتبرترین و تنها رفرنسهای موجود برای یادگیری dsp میباشد و خودت سایت ti در اختیار کاربران قرار داده صرف نمایید.
اولین قدم برای شروع کار نصب محیط برنامه نویسی مناسب میباشد.که تنها محیط موجود برای DSP های شرکت تگزاسccsv6 میباشد.
این ide دارای نسخه مخصوص ویندوز لینوکس ومک به صورت مجزا میباشد که نسخه مورد نیاز خودرا با توجه به سیستم عامل مورد استفاده انتخاب و دانلود نمایید و پس از خارج کردن از حالت فشرده بر روی setup کلیک نمایید.

پس از کلیک بر روی setup صفحه زیر ظاهر میشود با زدن تیک قوانین مربوط به استفاده از نرم افزار را قبول و بر روی next کلیک نمایید.

در صفحه بعدی محل نصب ccsv6 را انتخاب میکنیم توصیه میشود که بر روی حالت پیش فرض باقی بماند.بر روی next کلیک کنید تا به صفحه بعد بروید.

در صفحه بعد میتوانید کامپایلرهای مورد نظر را انتخاب نمایید توصیه ما این است که از پایین صفحه select all را انتخاب نمایید.
سپس بر روی next کلیک نمایید.

در این قسمت باید امولاتورها که به اصطلاح همان پروگرامرها هستند را انتخاب نماید.در این بخش هم با انتخاب select all درایور کلیه امولاتورها نصب میشود.
در ادامه بر روی next کلیک نمایید.


بعد از طی مراحل فوق منتظر میمانیم تا مراحل نصب #ccsv6 به اتمام برسد.

در انتها با کلیک بر روی finishنرم افزار اجرا شده و صفحه ای مانند شکل ظاهر میشود.
در قسمت select شده میتوانید محل workspace را تعیین که محل قرار گیری پروژه های ساخته شده شما و تنظیمات مربوط به پروژه ها در ان قرار میگیرد.
باقی قسمتهارا به همان شکل رها کنید و بر روی ok کلیک نمایید تا #ccsv6 اجرا شود.

تبریک میگم??
در صورت مشاهده تصویر ذیل شما توانستید با موفقیت ccsv6 را نصب کنید.
به دنیای DSP ها خوش امدید.
در ادامه اموزشها با قسمتهای مختلف ccsv6 و نحوه ایجاد پروژه و تنظیمات مربوطه اشنا خواهید شد.

UA-142316620-1